۴ علت جرقه زدن ماکروفر

جرقه زدن ماکروفر ( sparking inside microwave ) امری شایع است و این نشان دهنده کیفیت بد ماکروفر شما نمی باشد. هنگام جرقه زدن ماکروویو ( sparking inside microwave ) بسیاری از افراد دچار وحشت می شوند، اما این امر اصلا وضعیت نگران کننده ای نیست. شما باید بلافاصله مایکرویو خود را خاموش کرده و از یک تعمیرکار ماکروفر بخواهید تعمیر ماکروفر شما را انجام دهد.

سنتر سرویس متخصص در تعمیر لوازم خانگی و تعمیر ماکروفر در انواع برند های موجود در بازار است. در صورتی که نیاز به تعمیر ماکروویو  دارید همین حالا با ما تماس بگیرید . در ادامه به ۴ علت جرقه زدن ماکروفر می پردازیم.

۴ علت جرقه زدن ماکروفر

۱- قطعات فلزی در داخل مایکرویو

یک قطعه فلزی کوچک برای ایجاد جرقه در مایکرویو شما کافی است. به عنوان مثال ممکن است دستگاه خود را با اسکاچ سیمی تمیز کرده باشید و یک قطعه سیمی از آن به مایکرویو چسبیده شده باشد. همچنین اگر شما غذای خود را با فویل روی آن، در داخل مایکرویو قرار دهید باعث ایجاد جرقه می شود. اگر ظرفی که در داخل مایکرویو می گذارید مناسب برای مایکرویو نباشد و فلزی باشد احتمال ایجاد جرقه را بالا می برد.بنابراین قبل از اینکه شروع به پخت غذا در ماکروویو خود کنید اطمینان حاصل نمایید که هیچ نوع ضایعه فلزی در ظرف غذای ماکروفر شما وجود نداشته باشد.

۲- آسیب دیدگی کاور انتشار امواج

یک پوشش تحت عنوان پوشش انتشار امواج درون اتاق مایکروفر وجود دارد که امواج گرما را به قسمت مرکزی که مواد غذایی نگهداری می شود، انتشار می دهد. پوشش هدایت امواج مانع ورود هر ذره از مواد غذایی در راه ورود به مگنترون می شود. بسیار شایع است که در طی پخت و پز برخی از ذرات غذا و روغن از غذا خارج شده و روی کاور قرار می گیرد. گرمای مگنترون این ذرات مواد غذایی را می سوزاند و به نظر ما ایجاد جرقه می کند که این جرقه به سرنازل آسیب می زند. یک سرنازل آسیب دیده باعث ایجاد جرقه های مکرر می شود ، بنابراین راه حل این است که سرنازل سوخته را تعویض کنید.

۳- آسیب دیدگی پایه فلزی

برخی از مایکرویو ها یک پایه دارند که مانند یک طبقه است. اگر مایکرویو دارای یک پایه فلزی غیر استاندارد باشد به این معنا است که رنگ در قفسه از بین رفته است و یا پلاستیک زیر پایه ها از بین رفته باشد که این عامل موجب جرقه زدن ماکروفر می شود. بنابراین پایه فلزی را جایگزین نمایید.

 

۴- سوختگی دیود

دیود توان خروجی ترانسفورماتور A/C  را به  D/C تبدیل می کند و ولتاژ تقریبا ۵۰۰۰ ولت را دو برابر می کند. این ولتاژ بالا باعث قدرت دادن به مگنترون برای حرارت دادن مواد غذایی می شود.دیود های ولتاژ می تواند اتصال کوتاه و یا سوخته شود و باعث جرقه زدن ماکروویو شود.

 

لوازم یدکی ماکروفر و لوازم یدکی آون توستر  را از قطعه بانک بخواهید 

۱- مگنتون مایکروویو

۲- موتور گردون مایکروویو

۳- خازن مایکروویو

۴- ترانس مایکروویو

۵- فن مایکروویو دوو

۶- سینی مایکروویو

۷- برد مایکروویو دوو

۸- لامپ مایکروویو دوو

۹- صفحه میکا مایکروویو دوو

۱۰ ولتاژ ماکروویو

۱۱- ترموستات آون توستر

۱۲ – المنت آون توستر

۱۳- ترموستات آون توستر

۱۴- سینی آون توستر

۱۵- توری فلری آون توستر

۱۶- تایمر آون توستر

۱۷ -دکمه سوییچ آون توستر

 

قطعه بانک تامین کننده لوازم یدکی ماکروفر دوو ، لوازم یدکی ماکروفر سامسونگ ، لوازم یدکی ماکروفر ال جی ، لوازم یدکی ماکروفر بوش ، لوازم یدکی ماکروفر فلر ، لوازم یدکی ماکروفر مولینکس ، لوازم یدکی ماکروفر پاناسونیک ، لوازم یدکی مایکروفر کروپ ، لوازم یدکی مایکروفر میدیا ، لوازم یدکی مایکروفر بیم ، لوازم یدکی ماکروفر کنوود ، لوازم یدکی مایکروفر بلک اند دکر ، لوازم یدکی ماکروفر بوتان ، لوازم یدکی مایکروفر بایترون ، لوازم یدکی ماکروفر دلمونتی ، لوازم یدکی مایکروفر دوو ، لوازم یدکی ماکروفر هاردستون ، لوازم یدکی مایکروفر ویرپول ، لوازم یدکی ماکروفر دلونگی ، لوازم یدکی مایکروفر کلتروینک ، لوازم یدکی مایکروفر ، لوازم یدکی مایکروفر جی آدمیرال ، لوازم یدکی ماکروفر اسنوا ، لوازم یدکی مایکروفر اسماری ، لوازم یدکی مایکروفر ، لوازم یدکی آون توستر پارس خزر ، لوازم یدکی آون توستر فلر ، لوازم یدکی آون توستر دلونگی و سایر برندها

تماس با قطعه بانک :

۰۲۱۴۴۲۶۹۶۴۰

۰۹۰۳۲۸۰۱۴۵۶

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *