چگونه خانه دار خوبی باشیم؟

خانه داری و خانه دار بودن به ظاهر فعالیت ساده و کم زحمتی است. ولی در واقع خانه داری یکی از پر زحمت ترین کارهایی است که فوت و فن‌های آن را باید به خوبی بشناسید.

برای خانه دار خوب بودن اولین گزینه که به فکر هر کس می‌رسد مرتب کردن فضای خانه است. بهتر است هر روز برنامه‌ای برای مرتب کردن منزل داشته باشید. به این ترتیب زمان کوتاه تری برای مرتب کردن کلی فضای خانه صرف خواهد شد و همیشه خانه مرتب و منظمی خواهید داشت.

یکی از عادات ناپسند برای هر فرد رها کردن و تلنبار کردن ظروف استفاده شده و کثیف در سینک ظرف شویی و یا پیشخوان آشپزخانه است. اگر این کار عادت شماست آن را سریعا ترک نمایید، اگر هر ظرفی را زود بشویید و آب بکشید کمتر از ۵ دقیقه زمان شما را نمی گیرد و جلوه ی آشپزخانه ی شما همیشه تمیز و مرتب خواهد بود.

مرتب کردن داخل کمد و کابینت‌هاست، همچنین عادت کنید درب کابینت و کمدها را پس از استفاده ببندید، اگر قرار بود فضای کمد و کابینت شما قابل رویت باشد ، به جای آنها از شلف و ویترین ها استفاده می شد! در فرآیند مرتب کردن خانه بازگرداندن لباس‌های اضافی به کمدها و مرتب کردن کمد را فراموش نکنید. بهتر است در پایان هر فصل لباس‌های خارج از فصل را جمع کنید و کمدهایتان را خلوت کنید با این روش می‌توانید ساده تر به کمدهایتان نظم ببخشید.

برای خانه دار خوبی بودن باید به تمام قسمت‌های خانه توجه کنید. باید در اولین فرصت به سبد لباس چرک ها سری بزنید و آن را خالی کنید چرا که علاوه بر پراکندگی آلودگی در فضا باعث بد بو شدن فضای خانه‌تان می‌شود. بهتر است زمان مشخصی را برای خالی کردن سبد لباس چرک در نظر بگیرد. به طور مثال دو بار در هفته و پس از شستن لباس‌ها را به فضای اولیشان بازگردانید. همچنین از عادات نادرست، ادغام لباس ها بی توجه به رنگ، نوع، جنس و بدتر از همه شست و شوی همه ی آن ها با هم است، اگر بدون توجه به رنگ و جنس البسه آن ها را بشویید پس از شست و شو جلوه و حالت اولیه خود را از دست خواهند داد، بنابراین فضایی را برای تفکیک البسه ی خود در رخشوی خانه اختصاص دهید تا این عادت ناپسند و مضر را ساده تر کنار بگذارید.

یکی از عادات پسندیده که بهتر است زودتر به آن عادت کنید تفکیک زباله های تر و خشک از مبدا است، این عمل بسیار پسندیده فقط نیاز به کمی حوصله دارد، که ظروف پلاستیکی و کاغذی قابل بازیافت را از سایر زباله های تر تجزیه پذیر جدا کنید.

فروشگاه قطعات لوازم خانگی در تهران

 

تعمیرگاه لوازم خانگی تهران

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *