مزایای تمیز کردن با بخارشوی و کاربرد آن

مزایای تمیز کردن با بخارشوی و کاربرد آن
مزایای تمیز کردن با بخارشوی و کاربرد آن ؛ تمیز کردن سطوح با بخار ، هنوز یک مفهوم نسبتاً جدید است اما اخیراً محبوبیت زیادی پیدا کرده است. ابتدا بگذارید اصول تمیز کردن با بخار را مورد بحث قرار دهیم و این که چرا آن را به روش سنتی استفاده از مواد شیمیایی و پاک کردن آن با پارچه ترجیح می دهیم، سپس مزایای تمیز کردن با بخارشوی و کاربرد آن را ذکر خواهیم کرد. با وست ویژن منزل همراه باشید.

بخارشوی چیست ؟
آب تبخیر شده، که از پیوست های دستگاهی که از نظر ظاهری شبیه جاروبرقی است، خارج می شود و در بسیاری از سطوح در یک محیط خانگی یا صنعتی اعمال می شود. بخار بخارشوی فوق العاده گرم است، معمولاً بالای ۲۰۰ درجه فارنهایت. گرما اولین مؤلفه مهم است. گرما پیوند بین خاک یا لکه ها را به سطوح مختلفی که خاک به آن چسبیده شده است، تضعیف می کند. مؤلفه دوم بخار خشک است. با استفاده از بخار خشک، سطوح کثیف را می توان پاک کرد و خاک جمع شده را با یک حوله مرطوب شده با بخار که به بخارشوی وصل می شود، پاک کرد.

چرا تمیز کردن با بخارشوی نسبت به نظافت سنتی مؤثرتر است ؟
تمام سطوح سخت در واقع متخلخل هستند. بخار می تواند به آن منافذ نفوذ کرده و به آن خاک جاسازی شده برسد. یکی از جالب ترین آزمایشاتی که انجام دادیم پاک کردن یک پیشخوان آشپزخانه با یک حوله میکرو فیبر با کیفیت خوب بود.

سپس نیمی از پیشخوان را با بخار شوی تمیز کردیم. وقتی دستان خود را روی قسمت تمیز شده با بخار زدیم ، نسبت به نیمه دیگر صاف و ابریشمی تر بود و به تمیز بودن برتر آن گواهی داد.

مزایای تمیز کردن با بخارشوی و کاربرد آن
بخار گرم در منافذ مواد یا سطحی که باید تمیز شود ، نفوذ می کند و کاملاً تمیزتر از پاک کننده های معمولی است و این کار را بدون استفاده از مواد شیمیایی انجام می دهد. این کمبود مواد شیمیایی مورد استفاده در فرایند تمیز کردن برای افرادی که به مواد شیمیایی حساس هستند یا در تلاشند تا میزان استفاده از مواد شیمیایی در خانه های خود را کاهش دهند ، به ویژه در صورت حضور کودکان ، فواید بزرگی را به همراه دارد.

کشتن میکروب ها ، باکتری ها و میکروارگانیسم هایی مانند قارچ ها و گرد و غبار
شاید بهترین مزیت بخارشوی این باشد که بخار گرم یک ماده ضد عفونی کننده و دفع کننده طبیعی و بدون بو و مواد شیمیایی است. هنگامی که بخار به سطوح نفوذ می کند، قارچ ها، میکروب ها، ویروس ها، کنه های گرد و غبار و باکتری ها را از بین می برد.

ضد عفونی کننده فوق العاده برای محیط هایی است که بزرگسالان یا کودکانی مریض و دارای هر نوع عفونت آنجا بوده اند و اکنون می خواهید محلی را برای جلوگیری از عفونت بازیابی کنید. این فرآیند از بیشتر مواد شیمیایی ضد عفونی کننده مؤثرتر خواهد بود. در نهایت تمیز کردن با بخارشوی باعث کاهش ۹۹٫۹٪ باکتری ها و میکروب ها می شود.

در مصارف معمولی خانگی، دستگاه تمیز کننده بخارشوی ابزاری جادویی برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن آشپزخانه و حمام ها است.

از مواد شیمیایی خداحافظی کنید
بوی شیمیایی سفید کننده و مواد شوینده باعث می شود احساس حالت تهوع و خفگی داشته باشید و بوی ناخوشایند آن ساعت ها باقی می ماند. تمیز کردن با استفاده از آب و گرما نیاز به مواد شیمیایی را کاهش می دهد و برای کودکان و حیوانات خانگی بی خطر است.

فواید سلامتی
استفاده از بخارشوی برای تمیز کردن خاک و زباله از مزایای سلامتی زیادی برخوردار است. تمیز کردن با بخار هم برای کودک و هم حیوان خانگی مفید است. از مواد شیمیایی مضر و سمی مانند سفید کننده و آمونیاک استفاده نمی کند.

بنابراین مواد شیمیایی و بقایای مضر باقی نمی گذارد. همانطور که شما فقط از گرما و آب استفاده می کنید تا سطوح را تمیز کنید. بسیاری از مواد تمیز کننده حاوی هیپوکلریت سدیم هستند، این ماده اکسید کننده است و می تواند باعث سوزش هنگام تماس یا آسیب به پوست شود.

آسان برای استفاده
موتور های بخار عموماً در طراحی ها دارای وزن سبک هستند و استفاده از آن نسبت به استفاده از سطل آب و دسمال بسیار راحت تر است. این امر به ویژه در صورتی که پیرتر هستید یا ناتوانی دارید بسیار مفید است. دیگر نیازی نیست که روی دست ها و زانو ها بایستید تا کف خانه را تمیز کنید. با استفاده از یک بخارشوی می توانید این کار را در حالت ایستاده انجام دهید.

مناسب برای کسانی که از آلرژی رنج می برند
یکی از مزایای تمیز کردن با بخارشوی و کاربرد آن، ازبین بردن آلرژن ها است. اگر از آلرژی یا آسم رنج می برید ، تمیز کردن بخار یک روش مفید برای تمیز کردن است. از آنجا که بخار یک ماده طبیعی است، برای افرادی که از آلرژی یا آسم رنج می برند ، واکنش مضر ایجاد نمی کند.

دمای زیاد حاصل از بخار باعث از بین رفتن بیشتر باکتری ها و آلرژن ها می شود. شما می توانید تختخواب خود را بخار تمیز کنید و باعث کنده شدن گرد و غبار شود که یکی دیگر از علل آلرژی و آسم است.

سخن پایانی
در این مقاله با مزایای تمیز کردن با بخارشوی و کاربرد آن آشنا شدیم. با انتها رسیدن این مطلب ، شما کاربران عزیز می توانید برای مشاهده و خواندن بیشتر مقالات در این زمینه به صفحه مقالات مراجعه کنید و اطلاعات خود در مورد لوازم خانگی و لوازم برقی را بالا ببرید.

لطفا اگر نظر یا نکته ای دارید ، در بخش نظرات ثبت کنید..

فروشگاه قطعات بخارشوی 

 

آدرس مرکز تعمیرات بخارشوی تهران

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *