توسط تعمیرات دلونگی تفال جاروشارژی / کتابهای آموزش تعمیرات / / 0 دیدگاه

لوازم یدکی ال جی

ال ‌جی یکی از برندهای مطرح و شناخته شده در زمینه عرضه محصولات صوتی و تصویری و لوازم خانگی و… در بازارهای جهانی و همچنین بازار ایران است. برند کره‌ای که بیش از ۵۵ سال از حضورش در دنیای تکنولوژی می‌گذرد.

شرکت الجی ( LG مدت طولانی است که در عرصه‎ی تجارت دیده می‎شود. بنیان‎گذاری این شرکت در سال ۱۹۵۸ تحت نام “GoldStar” بوده است. این شرکت بعد از جنگ کره ساخته شده و هدف اصلی آن پیش‌‎ بردن کشور به سمت تولید وسایل الکترونیکی ساخت داخل (بومی) بوده است. آن‎ها اولین شرکتی بودند که رادیوها، تلویزیون‎ها، یخچال‎ها، ماشین‎های لباس‎شویی و کولرهای کره‎ای را ساختند.

قطعه بانک تامین کننده برخی از لوازم یدکی و قطعات لوازم خانگی ال جی در ایران می باشد

ال جی در بازار ایران :

امروز محصولات شرکت ال‎جی(LG) در نقاط مختلف جهان عرضه و سهم فروش قابل توجهی دارد. به تبع آن در ایران نیز ال جی سهم فروش و محبوبیت بالایی دارد. احداث کارخانه تولیدی این شرکت و ارائه خدمات پس از فروش مطلوب به مشتریان نیز از عوامل موفقیت و محبوبیت این برند در بازار ایران بوده است. علاوه‌بر این، عرضه سریع تکنولوژی‌های مدرن و به روز به بازار ایران از دلایل محبوبیت این برند در بازار ایران است.بنا به گفته رئیس انجمن تولیدکنندگان لوازم صوتی وتصویری و مسوولان صنفی، محبوبیت برندهای تولیدی ایران نظیر ال جی، سامسونگ در حدی بود که بیش از ۹۵ درصد نیاز بازار از طریق این برندها تامین می‌شود.

شرکت ال جی (LGدارای ۸۲ هزار نفر نیروی انسانی است.درآمد این شرکت در سال ۲۰۱۶ نزدیک ۶۰ میلیارد دلار بود . شعار Life’s Good به معنی زندگی خوب است میباشد.

تاریخچه شرکت ال جی :

در سال ۱۹۵۸ شرکت با نام اصلی گلداستار (GoldStar) تشکیل شد و به تولید رادیو، تلویزیون، ماشین لباس شویی و کولر و دستگاه های تهویه هوا پرداخت. ال جی (LG) نتیجه ادغام دو شرکت کره ای لاکی (Lucky) و گلداستار (GoldStar) میباشد.

اسم LG هم نتیجه قرار گرفتن حروف اول این دو نام در کنار هم است و شعار Life’s Good که در حال حاظر توسط ال جی استفاده می شود از روی حروف ال و جی ساخته شده و LG به عنوان مخفف Life’s Good به حساب نمی آید بلکه حروف اول اسم دو شرکت لاکی و گلداستار است.

در تاریخ ۱۵ نوامبر سال ۱۹۵۹ با تولید اولین رادیو کره‌ای به عنوان پیام آور آغاز صنعت الکترونیک در کره شناخته شد. این شرکت در ماه نوامبر ۱۹۶۲ اولین تلفن کره ای، در ژانویه ۱۹۶۵ اولین یخچال کره ای، در آگوست ۱۹۶۶ اولین تلویزیون سیاه و سفید کره‌ای و در سپتامبر ۱۹۶۸ اولین تهویه مطبوع کره‌ای را ساخت. ال جی در مارس ۱۹۶۸، اولین شعبه خود را در خارج از کشور در نیویورک و در آگوست ۱۹۷۸ اولین نمایندگی فروش خود را در ایالات متحده آمریکا تأسیس نمود. با هدف پیشرفت، این شرکت در ژانویه ۱۹۹۲ با گلدستار و گلدات ارتباطات ادغام شده و نام شرکت در مارس ۱۹۹۵ از گلدستار به ال جی الکترونیک تغییر یافت. پس از ادغام و سیر تحولات در سال ۱۹۷۸ با صادراتی بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار مقام نخست را در صنعت الکترونیک کسب نمود. به دنبال این موفقیت در دسامبر ۱۹۹۱ با صادرات ۲ میلیارد دلار لوازم خانگی مقام نخست را در کره کسب نمود. در ۲۷ مارس ۱۹۹۵ با ارایه طرح چالش ۲۰۰۵، دومین تولد شرکت ال جی الکترونیکس شکل گرفت.

در سال ۱۹۹۴ گلد استار اسپانسر شرکت The 3DO Company برای تولید کنسول بازی ۳DO Multiplayer شد، این کنسول بازی اولین بار توسط پاناسونیک طراحی شد، این کنسول یک جهش بزرگ در زمان خود بود اما به خاطر قیمت بالا هیچ وقت موفقیت کسب نکرد. در سال ۱۹۹۵ گلداستار به ال جی تغییر نام داد و شرکت امریکایی Zenith را خرید. ال جی در سال ۲۰۰۸ وارد عرصه تولید پنل های خورشیدی شد. همینطور به تولید دوربینهای فیلم برداری و عکاسی دیجیتال پرداخته. از سال ۲۰۰۵ نام ال جی در لیست ۱۰۰ برند برتر دنیا قرار دارد و این شرکت توانسته رشد ۱۴ درصدی را برای خود به ثبت برساند. ال جی بزرگترین تولید کننده پنلهای پلاسما در جهان است.

قبل از تغییر نام شرکت به ال جی لوازم خانگی با برند لاکی و لوازم الکترونیکی با برند گلداستار توسط شرکت وارد بازار می شد. در سال ۲۰۰۹ شرکت ال جی موفق به خرید آدرس اینترنتی (دامنه) LG.com شد و در زمره برندهایی قرار گرفت که دامنه دو حرفی حروف اول اسمشان را داشتند. گفته می شود خرید این دامنه برای ال جی ۱۰۰ میلیون دلار آب خورده.

شعارهای تبلیغاتی ال جی (LG) :

با آن‎که در حال حاضر همگان شرکت ال‎جی را با شعار مشهور “زندگی خوب است” آن می‎شناسند، این تنها اصطلاحی نیست که آن‎ها در رابطه با اسم شرکت خود از آن استفاده کرده‎اند. از سال ۱۹۹۷ تا ۱۹۹۹ شعار تبلیغاتی آن‎ها “فناوری آینده” و از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۴ “از نظر دیجیتالی در خدمت شما” بود.

شرکت های فعال در حوزه تکنولوژی عموما با طبیعت میانه خوبی ندارند اما ال جی با ثبت نمره ۳٫۵ از ۱۰، رتبه دوازدهم سبزترین کمپانی گروه الکترونیک را در اختیار دارند که جایگاه بسیار قابل توجهی است.

آشنایی با مدیرعامل الی جی (LG) :

دکتر جونگ-سئوک پارک ریاست و مدیرعامل شرکت ارتباطات موبایلی ال‌جی است. وی که ۳۰ سال در ال‌جی تجربه دارد، قبلاً با سمت‌ رئیس مرکز بخش تحقیق و توسعه گوشی‌های موبایل ال‌جی (R&D) خدمت می‌کرده است و پیش‌تر از آن ۱۷ سال را به طور موفقیت‌آمیز در بخش تلویزیون‌های دیجیتال ال‌جی سپری کرده است. دکتر پارک، با این تجربۀ گسترده و سابقۀ موفقیت، اکنون وظیفۀ هدایت شرکت موبایلی ارتباطات ال‌جی به مرحلۀ پیشرفت مهم بعدی در صنعت موبایل بر عهده دارد.

دکتر پارک در حین انجام وظیفه با عنوان رئیس مرکز تحقیق و توسعه گوشی‌های موبایل، مسئولیت مدیریت تحقیق و ساخت همۀ محصولات موبایلی ال‌جی را بر عهده داشت. وی در تغییر تمرکز مرکز تحقیق و توسعه از گوشی‌های معمولی به گوشی‌های هوشمند مدیریت نیز رهبری تضمین‌شده و مطمئنی را از خود نشان داد و هم‌زمان با آن فناوری و مهارت کلی شرکت را بهبود بخشید.

در طی تصدی دکتر پارک در ایجاد فناوری تلویزیون، که در سال ۱۹۹۲ آغاز شد، آزمایشگاه او به طور پیوسته فناوری‌های جدیدی معرفی کرد؛ مانند فناوری انتقال DTV، فناوری مدار یکپارچۀ ویژه برنامه DTV و دستگاه‌های تلویزیون دیجیتال گوناگونی شامل ماشین زمان (Time Machine) که راه را برای تغییر جهانی در شیوۀ تماشای تلویزیون باز کرد.

در سال ۱۹۹۸، دکتر پارک به سمت معاون اجرایی ترفیع رتبه یافت و همان‌طور در آزمایشگاه تحقیقات تلویزیون نیز مدیریت می‌کرد. او ریاست تیم برنامه‌ریزی راهبردی مشترک را در سال ۲۰۰۳ بر عهده گرفت و در ۲۰۰۶ نیز ال‌جی کار و مهارت او را دوباره تشخیص داد و پارک را به عنوان معاون اجرایی و رئیس آزمایشگاه تحقیقات شرکت سرگرمی‌های خانگی ال‌جی برگزید.

علاوه بر این، دولت کره از تعهد دکتر پارک برای تبدیل کشورش به پیشگام جهانی در فناوری قدردانی کرد و شرکت ال‌جی اکنون یکی از شرکت‌های پیشتاز و نخست در دنیا است. از سال ۱۹۹۷، دکتر پارک ۴ جایزه برای ریاست اولش دریافت کرده است.

دکتر پارک مدرک کارشناسی مهندسی الکترونیک از دانشگام ملی سئول و کارشناسی ارشد مهندسی الکترونیک در مؤسسۀ علوم و فناوری پیشرفتۀ کره را دارد. وی بعد از کسب دکتری همین رشته از دانشگاه فلوریدا در ایالات متحده، مهارت خود را در با دریافت مدرک ام.بی.اِی از دانشگاه مک‌گیل کانادا گسترش دارد.

منابع انسانی و مالی ال جی (LG):

شرکت ال جی (LGدارای ۸۲ هزار نفر نیروی انسانی است.درآمد این شرکت در سال ۲۰۱۶ نزدیک ۶۰ میلیارد دلار بود.از این میزان ۱۲ میلیارد دلار آن مربوط به سود خالص می باشد.این موارد منجر شده است تا دارایی های شرکت تا سال ۲۰۱۶ به ۱۶ میلیارد دلار برسد.

 

لوازم یدکی جاروبرقی ال جی

لوازم یدکی ماکروفر ال جی

 

 

 

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *