شناخت بیشتر ماکروفر

ماکروویو به معنای امواج با طول موج کوتاه است که این امواج برای رادار ها و همچنین تلفن همراه به کار می رود و در صنعت فرآوری مواد غذایی و پختن آن در غالب وسیله ای (اصطلاحا) با نام مایکروفر در بازار موجود است. وسیله ای است که اغلب در میان مردم به دلیل راه اندازی کار آنان با سرعت بیشتر محبوبیت زیادی دارد که مانند دیگر لوازم خانگی دارای مزایا و معایبی است. ماکروویو ها در آشپزخانه به دو صورت نصب می شوند. یا در سیستم آشپزخانه به صورت توکار قرار می گیرند و یا به صورت ایستاده بر روی کانتر آشپزخانه گذاشته می شوند.

 

 

مزایای انواع ماکروویو

 •  پختن و گرم کردن سریع غذا
 •  با توجه به کوتاه بودن زمان پخت، ویتامین ها در غذا باقی می ماند.
 • صرفه جویی در زمان و هزینه
 •  مناسب برای یخ زدایی

 

معایب ماکروویوها

 • نمی توان مواد غذایی را با هر ظرفی داخل ماکروویو قرار داد. (مانند ظروف فلزی و پلاستیکی که مناسب قرارگیری در ماکروویو نیستند.)
 • بسیاری از مواد غذایی مانند تخم مرغ و کنسرو را نمی توان در ماکروویو قرار داد زیرا موجب ترکیدن آن در فضای ماکروویو می شود.
 • چون در بازه زمانی کمتر و با امواج مواد غذایی را گرم می کند به همان میزانی که با سرعت غذا گرم می شود به همان میزان سرعت هم غذا سرد می شود.
 •  برخی از خواص مواد غذایی بر اثر امواج در مایکروفر از بین می رود.

 

 

نکات مهم برای خرید ماکروویو

 1. بهتر است برای خرید کالای مورد نظر تان به چند نکته توجه کنیدکه این نکات به شرح زیر است:
  قدرت ماکروویو ها بر اساس وات اندازه گیری می شود. اگر برای پختن غذا از از آن می خواهید استفاده کنید بهتر است ماکروویو پر قدرت تری را انتخاب نمایید، اما اگر برای یخ زدایی و گرم کردن غذا صرفا استفاده می کنید، ماکروویو با قدرت کم تر هم کار شما را انجام می دهد و بهتر است هزینه بیشتر پرداخت نکنید.
 2. اندازه ماکروویو ها با هم متفاوت است. قبل از خرید فضای تان را دقیق بررسی کنید.
 3. بیشتر ماکروویو ها صفحه چرخانی دارند که ظرفی که روی آن قرار می گیرد را با چرخش یکنواخت، گرم کند اما در مدل های جدید تر، المنتی دارد که برای پخت مواد غذایی در آن باعث طلایی و ترد شدن آن می شود.

به دلیل چد منظوره بودن ماکروویو ها، خوب است که کاربرد هریک از دستور العمل های طبخ در آن را یاد بگیرید و به دقت مطالعه کنید اما احتیاط را فراموش نکنید زیرا امکان ترکیدگی و سوختگی در این وسیله زیاد است

 

 

 

پرطرفدارترین برندهای ماکروویو در ایران 

برندهای متفاوتی از ماکروویو در بازار وجود دارند که پر طرفدار ترین شان از لحاظ خرید در بین افراد شامل سامسونگ، ال جی، فلر، اسنوا، میدیا، دوو، کنوود، زیرووات و پاناسونیک  است که می توانیم نام ببریم، که برند اسنوا لقب بهترین مایکروفر مارک ایرانی را از آن خود کرده است

 

 

 

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *