سرخکن برتر

مقایسه سرخ کن های بدون روغن اکتی فرایر با ایرفرایر

خوراکی های سرخ شده در استخر روغن اشباع شده، ایست قلبی، کالری بسیار بالا و مشکلات تغذیه را به همراه دارد . ولی با ورود سرخ کن ActiFry تفال و Airfryer فیلیپس، مفهوم خوراکی های ناسالم سرخ شده دگرگون شد. این سرخ کن ها با فراهم آوردن رنگ طلایی قهوه ای، بدون استفاده از روغن، طعم لذیذ و سلامتی را در کنار هم گذاشته است.

 

 

 

مقایسه تکنولوژی سرخ کن های اکتی فرایر با ایرفرایر

اکتی فرای ActiFry از تکنولوژی Heat Pulse برای سرخ کردن استفاده می کند. تابه اکتی فرای با روکشی از جنس سرامیک نچسب پوشیده شده است . در طرف مقابل آن ایرفرایر Airfryer قرار دارد که از تکنولوژی Rapid Air برای سرخ کردن استفاده می کند تا پوسته ای ترد و سخاری با درونی نرم و لطیف تحویل دهد. درون سبد آن نیز نچسب است.

برنده کیست؟ بر روی کاغذ هر یک از سرخ کن ها دارای ویژگی خاصی هستند، ولی بدون در نظر گرفتن اصطلاحات فنی هر دو دستگاه از روش یکسان دمیدن هوای گرم با درجه حرارت بسیار بالا برای پخت،استفاده می کند.

 

 

 

 

مقایسه توانایی ها و چندمنظوره بودن

درحالیکه هر دو دستگاه مدام ادعا می کنند، بهترین چیپس را می توانند سرخ کنند، ولی می توان هم از اکتی فرایر و هم از ایرفرایر برای پخت کیک، ران مرغ و ناگت استفاده کرد. البته نمی توان از ایرفرایر به دلیل سوراخ های موجود در سبد برای پخت خوراکی های آبدار مثل قارچ استفاده کرد چرا که آب قارچ درون تابه می چکد.

برنده کیست؟ اکتی فرایر تفال. قابلیت پخت پرس های غذایی سس دار، برد آسانی برای تفال به ارمغان آورده است.

 

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *