تمیز کردن ظروف مسی

ظروف مسی:
ظروف مسی یکی از قدیمی ترین ظروفی است که ما ایرانی ها استفاده میکردیم،چند سالی است که ظروف مسی دوباره از ته گنجه‌ها و انباری‌ها بیرون آمده‌اند و امروزه کاربرد بسیار زیادی در فضای آشپزخانه ها دارد.
مطمعنا درباره طعم خوب غذا در ظروف مسی و خواصی که حین پخت به غذا منتقل می‌شود زیاد شنیده‌اید، علاوه بر این در درمان برخی از بیماری ها می تواند تا حد زیادی موثر باشد .
نگهداری حرارت در ظروف مسی به مراتب بیش از سایر ظروف فلزی است و دلیل خوشمزه شدن و خوب جا افتادن غذا در این ظروف هم این است که حرارت در مس به طور یکنواخت توزیع می‌شود. از طرف دیگر، مس از عناصر لازم برای فرآیند خونسازی و رفع کم خونی است به همین دلیل پخت غذا در این ظروف می‌تواند کم خونی را کم کند.

ظروف مسی

تمیز کردن ظروف مسی:
تنها نکته ی بدی که در مورد ظروف مسی وجود دارد این است که خیلی زود جرم میگیرند و سیاه میشوند اما خوشبختانه روش های زیادی برای تمیز کردن ظروف مسی وجود دارد که به چند موورد از آنها اشاره میکنیم:

۱:استفاده از سرکه و نمک:
کمی سرکه را با نمک مخلوط کنید و روی ظرف مسی بریزید بعد با دستمال روی ظرف مسی بکشید ، آنقدر ادامه دهید تا لکه ها سفید شوند بعد آبکشی کنید و با دستمال خشکش کنید.

تمیز کردن ظروف مسی
۲:تمیز کردن ظرف مسی با رب گوجه فرنگی
اگر بیرون ظرف مسی سیاه شده باشد یک روش اینه که مقداری رب گوجه فرنگی روی سطح ظرف مسی بمالید بعد از ۵ دقیقه تمیز بشورید تا سیاهی کلا پاک بشود.

تمیز کردن ظرف مسی با رب گوجه فرنگی

۳:استفاده از لیموترش و نمک
لیموترش را فشار دهید و آب آن را بگیرید.نمک را با آب لیموترش مخلوط کنید.مخلوط نمک و آب لیموترش را با یک پارچه ی نرم به ظرف مسی بمالید.با آب گرم بشورید و پولیش دهید.برای درخشان ماندن با موم پولیش دهید.

و یا اینکه نمک را روی ظرف مسی بریزید و لیمو ترش را از وسط نصف نید و به روی ظرف بکشید.

استفاده از لیموترش و نمک

برای سفید کردن داخل ظروف مسی:
اگر داخل ظروف مسی سیاه شده باشد (اکسیده):
میتوان مقداری سرکه سفید و مقداری نمک و آب داخل ظرف مسی بریزید و به مدت ۵ دقیقه صبر کنید سپس آب بکشید تا سیاهی از بین برود.

سفید کردن داخل ظروف مسی

اگر داخل ظرف مسی قرمز شده باشد:
باید سفید کاری یا همون قلع اندود بشود اونم باید به قلعکارهای معتبر تحویل دهید.

قطعه بانک پخش کننده قطعات لوازم خانگی

تعمیرگاه مرکزی لوازم خانگی در تهران

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *