تست اشعه ماکروفر

قرار گرفتن در معرض اشعه های مایکروویو به علت گرمای شدید می تواند باعث بروز بیماری هایی مانند آب مروارید، سوختگی و دیگر مشکلاتی که برای سلامتی انسان ها مضر است شود. از آنجایی که مایکرویو های سالم خروج اشعه کمی دارند و بسیار نادر است که باعث به خطر افتادن سلامتی شما شوند، لذا این ماکروویو ها را در قسمت دستگاه های ایمن قراردهید و روی هر مایکرویوی که آسیب دیده است و یا بیشتر از ۲ سال از کارکرد آن می گذرد تست اشعه ماکروفر انجام دهید.

چگونگی تست اشعه ماکروفر

یک لیوان آب را در ماکرووفر بگذارید . اگر مایکرویو خود را به صورت خالی روشن کنید انرژی مگنترون (بخشی که مولد قدرت در ماکروویو می باشد)  توسط چیزی جذب نمی شود و به قطعات داخلی دستگاه آسیب وارد می کند و شما را نیازمند تعمیر ماکروفر کند.قرار دادن یک لیوان آب کوچک ( تقریبا ۲۷۵ میلی لیتر/ کمی بیشتر از یک فنجان) ریسک آسیب رساندن به مگنترون را کاهش می دهد. در حالی که هنوز مقدار زیادی از اشعه های جذب نشده را برای تست اشعه باقی می گذارد.

تست-اشعه-مایکروویو

_ این امر برای مایکروویوهای قدیمی تر اهمیت ویژه ای دارد زیرا ممکن است در اطراف مگنترون محافظت کمتری وجود داشته باشد.

مایکروویو خود را روشن کرده و آن را برای زمان یک دقیقه تنظیم کنید. دستگاه تست اشعه را به آرامی در اطراف مایکروویو خود حرکت دهید. دستگاه تست اشعه را با فاصله حداقل ۵ سانتی متر (۲ اینچ) دور از سطح مایکروویو از جمله دسته آن نگه دارید. دستگاه تست اشعه ماکروفر را به آهستگی در اطراف درب و درزهای آن و هر منطقه ای که به نظرتان آسیب دیده است حرکت دهید. قدرت خروج اشعه مایکرویو با فاصله گرفتن دستگاه تست اشعه به سرعت کاهش می یابد. این آزمایش را در فاصله ای انجام دهید که معمولا با مایکروویو خودتان فاصله دارید مانند اینکه مایکرویو بر روی سطح کابینت گذاشته شده و شما در جلوی آن ایستاده اید.

_ اگر مایکرویو قبل از انجام تست اشعه متوقف شد لیوان آب را تعوبض کرده و آن را به مدت یک دقیقه ی دیگر روشن کنید.

در این زمان دستگاه تست اشعه یک عددی را نشان می دهد. هر عددی بیشتر از حدود ۵ میلی وات در فاصله ی ۵ سانتی متری می تواند باعث ایجاد نگرانی شود. همه ی این روشها آزمون های سریعی هستند (پیشنهاد می کنیم تست اشعه را در منزل انجام ندهید). این نتایج لزوما به این معنا نیست که مایکرویو شما خطرناک است بلکه به این معناست که برای مقابله با این مشکل باید اقدامات لازم را انجام داده و به مراکز معتبر تعمیر ماکروویو مراجعه کنید.

 

رفع خروج اشعه

تمام درزهای اطراف درب ماکروویو را بررسی کنید . خروج اشعه اغلب نتیجه ی قسمت های شکسته و یا فرسوده در درب مایکروویو می باشد. اگر در تست اشعه ماکروفر خروج اشعه ای را کشف کردید این علل شایع را جست و جو کنید.

_ ترک در لولاها

_ مناطق پوسیده یا ترک در درزها

_ تورفتگی و یا قرشدگی درب

_ قسمت های شکسته در درب و یا زمانی که لازم است درب را به صورت محکم ببندید تا بسته شود.

_ آسیب به شبکه ی فلزی درب ( به خصوص حفره های بزرگتر از۷/۴ در ۱۲ سانتی متر)

_ قفل درب شکسته به این صورت که زمانی که درب مایکروویو را باز می کنید دستگاه فورا خاموش نمی شود

لوازم یدکی ماکروفر و لوازم یدکی آون توستر  را از قطعه بانک بخواهید 

۱- مگنتون مایکروویو

۲- موتور گردون مایکروویو

۳- خازن مایکروویو

۴- ترانس مایکروویو

۵- فن مایکروویو دوو

۶- سینی مایکروویو

۷- برد مایکروویو دوو

۸- لامپ مایکروویو دوو

۹- صفحه میکا مایکروویو دوو

۱۰ ولتاژ ماکروویو

۱۱- ترموستات آون توستر

۱۲ – المنت آون توستر

۱۳- ترموستات آون توستر

۱۴- سینی آون توستر

۱۵- توری فلری آون توستر

۱۶- تایمر آون توستر

۱۷ -دکمه سوییچ آون توستر

 

قطعه بانک تامین کننده لوازم یدکی ماکروفر دوو ، لوازم یدکی ماکروفر سامسونگ ، لوازم یدکی ماکروفر ال جی ، لوازم یدکی ماکروفر بوش ، لوازم یدکی ماکروفر فلر ، لوازم یدکی ماکروفر مولینکس ، لوازم یدکی ماکروفر پاناسونیک ، لوازم یدکی مایکروفر کروپ ، لوازم یدکی مایکروفر میدیا ، لوازم یدکی مایکروفر بیم ، لوازم یدکی ماکروفر کنوود ، لوازم یدکی مایکروفر بلک اند دکر ، لوازم یدکی ماکروفر بوتان ، لوازم یدکی مایکروفر بایترون ، لوازم یدکی ماکروفر دلمونتی ، لوازم یدکی مایکروفر دوو ، لوازم یدکی ماکروفر هاردستون ، لوازم یدکی مایکروفر ویرپول ، لوازم یدکی ماکروفر دلونگی ، لوازم یدکی مایکروفر کلتروینک ، لوازم یدکی مایکروفر ، لوازم یدکی مایکروفر جی آدمیرال ، لوازم یدکی ماکروفر اسنوا ، لوازم یدکی مایکروفر اسماری ، لوازم یدکی مایکروفر ، لوازم یدکی آون توستر پارس خزر ، لوازم یدکی آون توستر فلر ، لوازم یدکی آون توستر دلونگی و سایر برندها

تماس با قطعه بانک :

۰۲۱۴۴۲۶۹۶۴۰

۰۹۰۳۲۸۰۱۴۵۶

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *