اسپرسو چیست و طرز تهیه اسپرسو

اسپرسو چیست و طرز تهیه اسپرسو:

قهوه :
قهوه سرشار از کافئین است و به همین دلیل سیستم عصبی مرکزی را تحریک می‌کند که این امر باعث تقویت هوشیاری ذهنی و دقت می‌شود.

به دلیل همین شادابی و هوشیاری که با نوشیدن یک فنجاان قهوه به دست میاد این نوشیدنی طرفدارهای زیادی رو از ابتدادر دنیا پیدا کرده. قهوه یا با استفاده از دانه های قهوه یا پودر قهوه آماده می شود.با این حال، در بازار، انواع مختلف قهوه مانند اسپرسو، کاپوچینو، ترک، Americano، و … داریم که در ادامه به فرق بین انواع مختلف قهوه و طرز تهیه ی انواع قهوه خواهیم پرداخت.

مدل‌های مختلف قهوه:
قهوه ی ساده ،قهوه فوری و قهوه ی اسپرسو سه نوع نوشیدنی پایه برای انواع قهوه هستند که در تمام مدل‌های قهوه یکی از این سه حتماً وجود دارد.نوشیدنی‌های با پایهٔ قهوه بسیار متنوع هستند و انواع زیادی دارند.
انواع متنوع این نوشیدنی ها که اغلب در منوهای کافی شاپ ها میبینیم همگی دارای یکی از نوشیدنی‌های پایهٔ قهوه هستند که با افزودنی‌های متنوعی از جمله: شیر، شکر، کاکائو، دارچین، بستنی، آب لیمو، خامه و غیره ترکیب شده اند.
سه نوع قهوه ی پایه که در ابتدا به آنها اشاره کردیم معمولا در نحوه آماده سازی شان با هم تفاوت دارند. اغلب ما با قهوه ی ساده و قهوه ی فوری و طرز تهیه ی آنها آشنا هستیم ، اما اسپرسو چیست و طرز تهیه اسپرسو؟ اسپرسو یک نوع قهوه در میان انواع مختلف قهوه است که در فرهنگ های مختلف با نام های مختلف شناخته می شود جالب است بدانید، دستگاهی هم به نام دستگاه قهوه اسپرسو ساز وجود دارد که اغلب در کافی شاپ ها به وسیله این دستگاه ها قهوه اسپرسو درست می کنند.

فرق قهوه و اسپرسو چیست؟

قهوه ی ساده قهوه ای است که با دم کردن ،خیساندن و یا بصورت دم کردن دانه های قهوه ی آسیاب شده تهیه می شود، قهوه ی فوری هم که بیشتر ما ایرانی ها ازش استفده می کنیم همون پودر قهوه ی فوری به همراه آب است.
قهوه ی ساده با عبور آب به صورت آهسته از بین دانه های قهوه بدست می‌آید با گذشت مقداری زمان،آب از میان دانه‌ها عبور کرده و قهوه برای نوشیدن آماده است ، اما اسپرسو چیست و طرز تهیه اسپرسو: روش آماده سازی اسپرسو با روش های قدیمی متفاوت تر است و معمولا با دستگاه های قهوه ساز یا همان دستگاه اسپرسو ساز با فشرده سازی دانه های قهوه آماده میشود ،در این نوع قهوه آب با فشار زیادی از بین دانه های قهوه که نرم تر از روش های سنتی آسیاب شده اند عبور میکند.

دستگاه اسپرسو ساز
دستگاه اسپرسو ساز نسپرسو
در واقع تفاوت قهوه و اسپرسو تنها در روش اماده سازی انها میباشد . از نظر نوع قهوه با هم تفاوتی ندارند،البته از نظر طعم و مزه با هم فرق دارند. قهوه ی اسپرسو به دلیل فشار زیاد اب غلیظ تر است به همین دلیل طعمی میانه دارد بر خلاف قهوه های دمی که عطر و رایحه ی زیادی دارند.

دلیل اینکه اسپرسو روز به روز طرفداران بیشتری پیدا میکند این است که به دلیل طعم میانه ای که دارد با ذائقه ی بیشتر افراد سازگار است .
قطعات اسپرسوساز را از قطعه بانک بخواهید

تعمیرگاه اسپرسوساز سنترسرویس

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *