آیا همراه داشتن سشوار در سفر لازم است؟

بیشتر خانم‌ها برای خشک کردن و مدل دادن به موهایشان روزانه از سشوار استفاده می‌کنند. طبیعی است که وقتی می‌خواهید به تعطیلات بروید، دوست داشته باشید سشوارتان را هم همراه خود ببرید؛ اما آیا همراه داشتن سشوار در سفر لازم است؟ چند موضوع را باید در نظر بگیرید اما در مجموع در اکثر مواقع بهتر است که سشوار را همراه خود نبرید. اینها دلایلی هستند که بهتر است سشوار را در بار سفرتان قرار ندهید:
سشوار جای زیادی در چمدان می‌گیرد
سشوارها بزرگ و جاگیر هستند. حتی سشوارهای مسافرتی هم فضای زیادی را در چمدان اشغال می‌کنند. بهتر است از به همراه بردن سشوار در سفر صرف نظر کنید تا به‌جای آن بتوانید وسایل ضروری‌تری را با خود ببرید و شاید حتی موفق بشوید سبک‌تر و تنها با یک ساک هواپیمایی سفر کنید.
اکثر هتل‌ها سشوار دارند
وقتی به دنبال هتل مناسب برای رزرو کردن می‌گردید، چک کنید که اتاق‌ها دارای سشوار باشند. به این ترتیب خیالتان راحت می‌شود که لازم نیست سشوار خودتان را به همراه داشته باشید. حتی اگر تصمیم دارید آپارتمان اجاره کنید بیشتر آنها نیز سشوار دارند. اگر در لیست امکانات آپارتمان ذکر نشده بود به مالک ایمیل بزنید و در این مورد سؤال کنید چون گاهی مواقع فراموش می‌کنند که به سشوار اشاره کنند.
مشکل برق و سشوار

یک نکته درباره مبدل‌ها و آداپتورها: آداپتور وسیله‌ای است که دو شاخه را به پریزهای برق خارجی وصل می‌کند. مبدل ولتاژ برق را تنظیم می‌کند.
این روزها تقریباً تمام محصولات الکتریکی در هر کشوری که باشید به‌صورت خودکار ولتاژ را تنظیم می‌کنند؛ بنابراین من می‌توانم از لپ تاپی که در آمریکا از آن استفاده می‌کنم وقتی در اروپا هستم هم فقط با استفاده از یک آداپتور برای پریز بدون نیاز به مبدل استفاده کنم.

اما سشوارها متفاوت هستند. خودشان ولتاژ را تنظیم نمی‌کنند و حتی اگر یک مبدل بخرید معمولاً در مورد سشوار خوب کار نمی‌کند. اگر در یک بخش دیگری از جهان سعی کنید از سشوار خودتان استفاده کنید، احتمالش هست که بیش از اندازه گرم بشوند یا برعکس ممکن است آنقدر قدرت نداشته باشند که باد گرم تولید کنند تا بتوانید موهایتان را خشک کنید.

اگر واقعاً بخواهید با سشوار مسافرت کنید، باید چه‌کار کنید؟

اگر مقصدتان آب و هوای گرم داشته باشد موهایتان بدون نیاز به‌وسیله خاصی خشک می‌شود اما در هوای سرد این کار ایده آل نیست. اگر در جایی اقامت دارید که مجهز به سشوار نیست، باید چه‌کار کنید؟ بهتر است بعد از رسیدن به مقصد یک سشوار ارزان قیمت بخرید؛ اما اگر واقعاً لازم است سشوار خودتان را ببرید یک سشوار سفری دو ولتاژه مشابه این مدل تهیه کنید

سشوار تاشوی مسافرتی

سشوار مسافرتی تاشو

و یادتان باشد که آداپتور هم همراه داشته باشید. فقط توجه داشته باشید که بسیاری از سشوارهای دارای ولتاژ دوگانه را هنوز هم بهتر است با تنظیمات قدرت و سرعت بالا در خارج از کشور استفاده نکنید.

 

لوازم یدکی و قطعات سشوار را از قطعه بانک بخواهید

۰۲۱۴۴۲۶۹۶۴۰ – ۰۹۰۳۲۸۰۱۴۵۶

سنترسرویس مرکز تعمیرات سشوار در تهران

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *